Sportas ir fizinis aktyvumas praturtino vaikų laisvalaikį

Vilkaviškio rajono sporto mokykla paskutinę vasaros savaitę prieš sugrįžtant į mokyklų suolus, pakvietė vaikus praleisti sportiškai, aktyviai ir draugiškai kartu su Vilkaviškyje apsistojusiais Ukrainos vaikais.

 Įgyvendinant ES lėšomis pagal Europos kaimynystės priemonę finansuojamą projektą „Jaunimo sporto ir fizinio aktyvumo didinimas, skatinant vietos valdžios institucijų ir bendruomenių įtraukimą pasienio regione“, rugpjūčio mėn. 22 – 26 dienomis vyko Tarptautinė vaikų vasaros dienos sporto ir edukacijos stovykla ,,Tautų draugystė 2022”. Stovykla buvo skirta ne tik Lietuvos, bet ir nuo karo bėgančių Ukrainos vaikų fizinio aktyvumo, kultūrinio pažinimo ugdymui ir socialinės integracijos skatinimui.

            Į stovyklą susirinko per 50 mėgstančių aktyvų laisvalaikį, norinčių susirasti naujų draugų bei turiningai praleisti likusį vasaros laiką, vaikų. Stovyklos dalyviai buvo skatinami linksmai pajudėti, pažinti ir išbandyti naujas sporto šakas, prisiminti pilietiškumo pagrindus ir praplėsti savo kultūrinį akiratį.

            Vilkaviškio sporto ir pramogų centre visą savaitę nuo ryto iki vakaro šurmuliavo jaunųjų atletų klegesiai. Suskirstyti į tris grupes jie dalyvavo įvairiose skirtingose veiklose. Kiekviena diena prasidėjo pusryčiais bei sporto šakų treniruotėmis, po to vaikai keliavo pietauti. Po vasariško karščio ir aktyvios fizinės veiklos atgavę jėgas, stovyklautojai toliau dalyvavo edukacinėse programose, plėtė kultūrinį akiratį, bendravo tarpusavyje, žaidė žaidimus ir integravosi. Sugrįžus po turiningų ir intensyvaus fizinio aktyvumo veiklų, programos dalyvių laukė gaivūs pavakariai bei atsisveikinimas iki rytdienos.

            Pirmąją stovyklos dieną vaikams pristatyta futbolo sporto šaka. Kiekvienas išbandė savo kojų miklumą, žaidžiant su kamuoliu. Stovyklautojams buvo paaiškintos futbolo sporto šakos subtilybės ir parodyti žaidimo technikos elementai. Poilsio metu vaikai bendravo tarpusavyje, prisistatė ir susipažino vieni su kitais, žaisdami susipažinimo žaidimus.

            Sekančią dieną vaikų laukė stalo teniso žaidimas. Treneriai pamokė žaidimo subtilybių ir leido mokiniams save išbandyti. Nors pirmose kovose lūžo raketės, bet vėliau teniso salė aidėjo nuo džiugių žaidžiančiųjų emocijų. Poilsio metu stovyklautojai Vilkaviškio sporto ir pramogų centro konferencijų salėje žaidė loginius žaidimus, žiūrėjo video medžiagą apie žymius sportininkus, diskutavo.

            Kiekviena vaikų grupė kasdien turėjo galimybę dalyvauti ir skirtingose edukacijose. Komandos keitėsi veiklomis savaitės eigoje. Vieni stovyklautojai keliavo į pilietiškumą skatinančias išvykas, kur susipažino su Vištyčio pasienio tarnyba, jos pagrindine veikla, užduočių svarba. Vaikams buvo sudarytos sąlygos patyrinėti pasieniečių ekipiruotę, ginklus, susidraugauti su tarnybiniais šunimis ir kartu su pasieniečiais patruliuoti valstybės pasienyje. Kiti vaikai tuo metu dalyvavo treniruotėse ar sportiniuose užsiėmimuose Vilkaviškio sporto ir pramogų centre.

            Vasaros pabaiga apdovanojo stovyklautojus nuostabiu oru, taigi vandens užsiėmimai vaikams buvo laukiamiausias sportas, pramoga ir atgaiva. Džiugiausias emocijas sukėlė įvairūs sportiniai užsiėmimai vandenlenčių parke prie Paežerių ežero. Saugos instruktažą išklausę bei atsakingų trenerių prižiūrimi, vaikai išbandė irklentes, mynė vandens dviračius, šokinėjo ant vandens batutų, o stipriausieji išdrįso išbandyti ir vandenlenčių sportą. Nė viena veikla stovyklautojų nenuvylė, visi buvo kupini pozityviausių emocijų.

            Trečią stovyklos dieną vaikai rinkosi jau kitokie – atviresni, noriai dalijosi savo jausmais, džiaugėsi susiradę naujų draugų ir mėgavosi buvimu drauge. Stovyklautojai džiaugėsi, kad smagios ir įdomios sportinės veiklos paskatino būti fiziškai aktyvesniais ir suteikė prasmingą, įdomų ir linksmą laiką drauge. Programos dalyviai toliau tęsė treniruočių ir išvykų programą, o poilsio laiku žaidė įvairiausius stalo žaidimus.

            Ketvirtąją stovyklos dieną mokiniai lavino savo lankstumą, susikaupimą ir ištvermę. Pirmiausiai išbandė jogos užsiėmimus, kuriuos vedė Vilkaviškio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė. Kitas laikas buvo skirtas atrasti imtynių sportą bei praktiškai išbandyti pagrindinius judesius: Sportininkai detaliau susipažino su šios šakos specifika, reikalingu fiziniu pasirengimu ir pagrindiniais principais.

            Po pietų vaikai dalyvavo viktorinoje ir atsakinėjo į su sportu ir fiziniu aktyvumu susijusius klausimus. Dienos pabaigoje stovyklautojai reflektavo apie kupiną įspūdžių stovyklą ir džiaugėsi, kad visos veiklos paskatino jų fizinį aktyvumą bei suteikė daug teigiamų emocijų.

            Paskutiniąją stovyklos dieną vaikai pradėjo lengvosios atletikos užsiėmimais, išbandė pagrindines „sporto karalienės‘ rungtis. Po pietų jų laukė nemenkas iššūkis – orientacinis žygis „Pažink savo kraštą“. Stovyklautojus įtraukė užduočių užuominų šifravimas ir orientavimasis po Vilkaviškio miestą, surandant ir užfiksuojant nurodytus žymiausius lankytinus ar išskirtinius Vilkaviškio objektus. Labai džiugu, kad nei vienos grupės ši veikla nenuvylė. Keliaudami ir bendraudami tarpusavyje, mokiniai ne tik daug pamatė ir sužinojo, bet ir lavino savo įgūdžius, įgijo pasitikėjimo savo jėgomis, ugdė socialines emocines kompetencijas, padėjo užmegzti draugiškus santykius tarp Lietuvos ir Ukrainos vaikų bei paskatino juos pažinti Vilkaviškį ir įsilieti į miesto bendruomenę.

            Stovyklos baigiamasis akordas – uždarymas. Stovyklautojus pasveikinti atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Vilkaviškio rajono sporto mokyklos direktorius Jonas Jurkynas pasidžiaugė, kad projektui skirtas Europos sąjungos finansavimas ne tik plėtoja sporto infrastruktūrą, tačiau ir tiesiogiai prisideda prie vaikų užimtumo, fizinio aktyvumo didinimo bei sporto populiarinimo bei pakvietė visus toliau energingai sportuoti. Už aktyvų dalyvavimą pažintinėse veiklose visiems stovyklautojams buvo įteiktos atminimo dovanėlės su ES paramos viešinimo ženklais.

            Projektą pagal Europos kaimynystės priemonę finansuoja Europos Sąjunga – paramos sutartis Nr. 1S-165. Projekto pradžia – 2021-05-07, pabaiga – 2022-11-06. Programos finansuojama paramos suma – 993 946,32 eur.

            Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Vilkaviškio rajono sporto mokykla ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Publikaciją parengė:

Projekto veiklų organizavimo ir viešinimo specialistas Edmundas Vencius

Projekto koordinatorė Aistė Vaišnorė

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *