Vilkaviškio rajono sporto mokykla kartu su partneriais įgyvendina tarptautinį projektą

 

Vilkaviškio rajono sporto mokykla kartu su partneriais įgyvendina tarptautinį projektą „Jaunimo sporto ir fizinio aktyvumo didinimas skatinant vietos valdžios institucijų ir bendruomenių įtraukimą pasienio regione“

Vilkaviškio rajono sporto mokykla kartu su pagrindiniu partneriu – Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, bei partneriais iš Rusijos: Gusevo savivaldybės kultūros ir sporto įstaiga „Stadionas“ ir Gusevo miesto savivaldybės administracija, įgyvendina projektą „Jaunimo sporto ir fizinio aktyvumo didinimas skatinant vietos valdžios institucijų ir bendruomenių įtraukimą pasienio regione“ (Nr. LT-RU-3-130). Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą 2014–2020 m.

PROJEKTO TIKSLAS – padidinti mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą Lietuvoje ir Kaliningrado pasienio regione, skatinant valdžios institucijų bendradarbiavimą ir stiprinant vietos bendruomenes įsitraukimą.

Projekto metu siekiama suburti nevyriausybines organizacijas bendradarbiavimui  ir sudaryti sąlygas užmegzti ilgalaikius tarpvalstybinio bendradarbiavimo ryšius. Kaip pagrindinis projekto rezultatas numatomas bendradarbiavimo tinklas sporto, fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo sferoje, prie kurio prisijungs iki 15 organizacijų, veikiančių mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo srityje (4 paramos gavėjai ir kt. NVO iš Lietuvos ir Rusijos). Bus pasirašytas ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo ir sudarytas  bendradarbiavimo iniciatyvų ir bendrų veiklų sąrašas.

Projekto metu partneriai plėtos ir sportinių veiklų bei sveiko gyvenimo būdo plėtojimui reikalingą infrastruktūrą. Lietuvos pusėje bus rekonstruojamas Kybartų stadionas. Taip pat bus stiprinami sporto ir fizinio aktyvumo ugdytojų gebėjimai ir kompetencijos įtraukiant juos į mokymus ir rengiant seminarus. Siekiant į sportines veiklas įtraukti kuo daugiau vaikų ir jaunimo bus organizuojama Futbolo akademija bei Olimpinės žaidynės, kur dalyvaus per sieną bendradarbiaujančių partnerių rajonų moksleiviai. Įsteigta dvišalė Jaunimo futbolo lyga sutvirtins viešojo sektoriaus ir bendruomeninių nevyriausybinių organizacijų (NVO) bendradarbiavimą per sieną.

Projekto pradžia – 2021-05-07, pabaiga – 2022-11-06.

Bendras projekto biudžetas – 1 104 384,80 Eur.

Vilkaviškio rajono sporto mokyklos biudžeto dalis projekte sudaro – 72 895,80 eur.

Programos finansuojama paramos suma – 993 946,32 EUR. 

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *