Testuotis turės visi mokytojai

Daugelis  ugdymo įstaigų darbuotojų jau yra pasiskiepiję abu kartus nuo koronaviruso, todėl jiems ši informacija neaktuali. Tačiau ji svarbi tiems, kurie dar nėra pasiskiepiję arba nėra persirgę.
Vyriausybė nustatė, kad stabdant COVID-19 plitimą ir vengiant protrūkių, periodiškai testuotis turės tų sričių darbuotojai, kurie darbe nuolat kontaktuoja su kitais žmonėmis. Viena iš šių sričių – švietimas.
❗️ SVARBU. Tikrintis nereikia darbuotojams, kurie persirgo COVID-19 arba kurie jau pasiskiepijo abu kartus.
Sveikatos patikrinimas yra viena iš koronaviruso infekcijos valdymo priemonių, leidžiančių anksti nustatyti infekcijos atvejus, ypač pasireiškiančius besimptome forma.
👩‍🏫 KAS TURI TESTUOTIS? #Testai privalomi visiems kontaktiniu būdu dirbantiems švietimo įstaigų darbuotojams, laisviesiems #mokytojams ir kitiems švietimo teikėjams. Taip pat ir visiems kitų įstaigų darbuotojams, kurie teikia valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas švietimo įstaigoje ir kituose švietimo teikėjuose.
⏰ KAIP DAŽNAI? Švietimo darbuotojai turės periodiškai testuotis kas 7-10 dienų, bet neprivalės prieš pradėdami darbą turėti pirmąjį testą.
❗️ Svarbu pirmą kartą išsitestuoti per 7-10 dienų nuo reikalavimo įsigaliojimo, t.y. nuo kovo 27 d.
🗒 KUR KREIPTIS? Darbuotojų sąrašus, kuriems privaloma testuotis, sudaro ir atnaujina darbdavys bei informuoja sąrašuose nurodytus darbuotojus apie pareigą atlikti sveikatos patikrinimą.
☎️ Darbuotojai patys registruojasi paskambinę Karštosios linijos telefonu 1808 arba apsilankę www.1808.lt.
🏥 KUR TESTUOTIS? Sveikatos patikrinimai atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir jų mobiliuose punktuose.
👛 KAS APMOKA? Testavimas darbuotojams nemokamas – patikrinimai finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.
🧪 KAIP ATLIEKAMAS TESTAS? Testuojama greitaisiais antigeno testais imant ėminius iš priekinės nosies landos. Ši procedūra nesukelia nemalonių pojūčių, o rezultatai gaunami per 30 minučių.
🩺 AR GALIMA DIRBTI BE TESTO? Darbdavys turės užtikrinti, kad įstaigose dirbtų tik sveikatą pasitikrinę ir nesergantys darbuotojai. Kitu atveju darbuotojas negalės dirbti kontaktinio darbo, tik nuotoliniu būdu. Kaip minėta anksčiau, tikrintis nereikia darbuotojams, kurie persirgo COVID-19 arba kurie jau pasiskiepijo abu kartus.
Jau yra pasiskiepiję apie 37 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų, iš jų 19 tūkst. – abu kartus.
1
 
 

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *