Vilkaviškio rajono sporto mokykla švenčia jubiliejų

Ketvirta diena

Šių metų pradžioje suėjo lygiai 60 metų, kai buvo įkurta Vilkaviškio rajono sporto mokykla. Per ilgus dešimtmečius įstaiga išugdė daugybę sportininkų, garsinusių rajono vardą ne tik šalyje, bet ir už jos ribų.

1964 m. sausio 1 d. Vilkaviškio rajone pradėjo veikti sporto mokykla. Pirmuoju direktoriumi buvo paskirtas kūno kultūros mokytojas Gediminas Girdauskas, šias pareigas ėjęs iki 2001m. Iš pradžių veikė 3 sporto skyriai – futbolo, lengvosios atletikos ir stalo teniso. Mokykloje dirbo 3 treneriai. Tuo metu užsiėmimus lankė apie 100 vaikų.

Bėgant laikui didėjo ne tik mokinių skaičius, bet ir plėtėsi veiklų sąrašas. 1969 m. buvo įkurtas krepšinio skyrius, 1981 m. – šachmatų, 1988 m. – imtynių, 2001 m. – dviračių sporto, o 2018 m. – buriavimo.

2001 m. mokyklai vadovauti ėmė buvęs G. Girdausko auklėtinis Algidas Karalius., direktoriaus poste išbuvęs beveik du dešimtmečius. Nuo 2021 m. birželio 1 d. įstaigai vadovauja laisvųjų imtynių treneriu vis dar dirbantis Jonas Jurkynas.

Per 60 veiklos metų mokykla išugdė daugybę sportininkų, garsinusių rajoną ne tik šalyje, bet ir atstovavusių Lietuvos rinktinėms Europos bei Pasaulio čempionatuose. Įstaiga tapo rajono mokinių sportinio ugdymo centru.

Mokykla įsikūrusi Vilkaviškio sporto ir pramogų centre, Šiuo metu sporto mokykloje mokosi apie 400 vaikų, dirba 23 pedagogai.

Šešiasdešimtmetį mininčios mokyklos laukia reformų metai. Numatyta, kad dvi po vienu stogu įsikūrusias įstaigos – Vilkaviškio sporto ir pramogų centrą bei Vilkaviškio rajono sporto mokyklą sujungti į vieną juridinį darinį. Naujoji įstaiga nuo 2024 m. liepos 1 d. vadinsis Vilkaviškio sporto centras.

Mokyklos 60-ties metų jubiliejus – svarbi šventė ne tik bendruomenei, bet ir visam rajonui. 

2024 m. gegužės 10 d. 18 val. Vilkaviškio sporto ir pramogų centre šiai progai paminėti vyks oficialus šventinis renginys, Šventėje pakviesti dalyvauti garbūs svečiai, savivaldybės atstovai, švietimo įstaigų vadovai, buvę darbuotojai, mokyklos bendruomenė.

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *