Lengvoji atletika

LENGVOSIOS ATLETIKOS SKYRIUS

Lengvoji atletika – integralinė sporto šaka, apimanti ėjimo, bėgimo, metimų, šuolių rungtis. Pavadinimas kilęs nuo gr. athlon – „varžybos, kova“, o žodis „lengvoji“ naudojamas atskirti nuo sunkiosios atletikos (sunkumų kilnojimas, imtynės). Ši sporto šaka nuo pirmųjų 1896 m. vasaros olimpinių žaidynių įtraukta į olimpinę programą.

Primityvia forma lengvosios atletikos varžybos buvo rengiamos Senovės Egipte prieš daugiau kaip 4000 metų ir tik apie 1500 m. pr. m. e. jos buvo susistemintos Kretoje. Žodis „atletas“ kilo iš graikiško žodžio „athlos“, reiškiančio rungtyniavimą, o „stadionas“ – iš senovės graikų atstumo mato, kuris lygus maždaug 180 metrų.

Atletika buvo vienintelė sporto šaka pirmojoje Graikijoje vykusioje Olimpiadoje 776 pr. m. e. Pirmosios rungtynės tarp profesionalių atletų ir lažybos dėl jų rezultatų atsirado XIX a. pradžioje.

                                                                        x x x

                  2017-2018 m. m. mokykloje dirba lengvosios atletikos 

                                    neformaliojo švietimo mokytojai:

Irena Janulevičienė, neformaliojo švietimo vyresnioji mokytoja

 (Vilkaviškis), Tel.: 8 610 25567, El. paštas: irena.januleviciene@gmail.com

                                            

Modestas Saldukaitis, neformaliojo švietimo vyresnysis mokytojas

 (Vilkaviškis), Tel.: 8 616 36987, El. paštas: saldukaitis830424@gmail.com

                                         

Rūta Kiškėnienė, neformaliojo švietimo vyresnioji mokytoja

(Vilkaviškis), Tel.: 8 618 71068, El. paštas: vokemano@gmail.com

                                         

Rasa Akucevičiūtė, neformaliojo švietimo vyresnioji mokytoja

 (Vilkaviškis), Tel.: 8 686 60567, El. paštas: rasssuole@gmail.com

                                         

Tomas Kairys, neformaliojo švietimo mokytojas

 ( Virbalis), Tel.: 8 613 89683,El. paštas: kairystomas39@gmail.com 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų mokinių lengvosios atletikos rudens kroso pirmenybių protokolai

Vilkaviškis

2017-09-21

 

Mergaitės 500 m (2004 m. gim. ir jaunesnės)

Vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

Rezultatas

Taškai

1

Eglė

Šūmakarytė

2004-07-22

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

01:48,73

13

2

Erika

Dėdinaitė

2004-06-04

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

01:51,56

12

3

Vakarė

Buzikaitė

2006-05-19

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

01:51,58

12

4

Paula

Šimkutė

2005-10-24

Kybartų "Saulės" prog-ja

01:52,37

12

5

Ernesta

Okunytė

2004-01-26

"Ąžuolo" prog-ja

01:53,02

11

6

Miglė

Damidavičiūtė

2005-05-11

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

01:55,45

10

7

Karina

Krocaitė

2004-06-13

S.Nėries pagr.m-kla

01:55,90

10

8

Viltėja

Norkutė

2004-12-21

S.Nėries pagr.m-kla

01:56,04

10

9

Janina

Kumetytė

2004-01-01

Gražiškių g-ja

01:56,10

10

10

Elfida

Smilgytė

2004-05-10

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

01:56,70

10

11

Kamelija

Maceikaitė

2004-01-16

Kybartų "Saulės" prog-ja

01:56,80

10

12

Beata

Čekanavičiūtė

2004-01-23

S.Nėries pagr.m-kla

01:58,20

9

13

Karolina

Šimkutė

2004-12-02

Sūdavos pagr.m-kla

01:59,02

9

14

Iveta

Šilmiežytė

2004-01-14

Sūdavos pagr.m-kla

01:59,94

9

15

Emilija

Bisikirskaitė

2005-01-05

S.Nėries pagr.m-kla

02:00,99

8

16

Neringa

Dėdinaitė

2005-08-31

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

02:01,74

8

17

Kotryna

Striokaitė

2005-08-20

"Ąžuolo" prog-ja

02:01,76

8

18

Kotryna

Kryževičiūtė

2004-12-29

S.Nėries pagr.m-kla

02:02,02

8

19

Henrika

Kanapskytė

2006-11-30

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

02:02,78

8

20

Kamilė

Šidlauskaitė

2005-02-03

S.Nėries pagr.m-kla

02:03,37

8

21

Deimantė

Čiuplytė

2005-10-29

"Ąžuolo" prog-ja

02:03,48

8

22

Miglė

Ramanauskaitė

2004-03-03

S.Nėries pagr.m-kla

02:03,48

8

23

Miglė

Paužaitė

2004-05-17

S.Nėries pagr.m-kla

02:03,75

8

24

Aistė

Dvaržeckytė

2005-07-05

S.Nėries pagr.m-kla

02:04,88

8

25

Saida

Glineckaitė

2005-03-09

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

02:05,69

7

26

Saulė

Utaraitė

2004-04-02

S.Nėries pagr.m-kla

02:06,62

7

27

Ugnė

Baranaitytė

2004-09-03

S.Nėries pagr.m-kla

02:06,67

7

28

Neda

Čepskytė

2006-10-14

Sūdavos pagr.m-kla

02:07,62

7

29

Aurėja

Astrauskaitė

2004-01-01

Gražiškių g-ja

02:08,72

7

30

Gabija

Venclovaitytė

2005-11-04

Sūdavos pagr.m-kla

02:11,57

6

31

Emilija

Miliūnaitė

2004-02-24

"Ąžuolo" prog-ja

02:13,14

6

32

Laura

Markevičiūtė

2004-09-12

Keturvalakių m-kla- DC

02:15,42

5

33

Ugnė

Pavelčikaitė

2004-09-20

Sūdavos pagr.m-kla

02:15,82

5

34

Ina

Klimavičiūtė

2004-10-13

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

02:17,82

5

35

Saulė

Rūtelionytė

2005-05-07

S.Nėries pagr.m-kla

02:17,86

5

36

Deimantė

Kuršvietytė

2004-05-27

Keturvalakių m-kla- DC

02:18,18

5

37

Estela

Stankaitytė

2006-08-22

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

02:20,45

4

38

Gabrielė

Ragelskaitė

2006-06-30

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

02:21,30

4

39

Vilija

Buragaitė

2006-02-21

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

02:24,81

4

40

Kamilė

Kemfertaitė

2005-10-26

Alvito pagr.m-kla

02:28,11

3

41

Rugilė

Ližaitytė

2005-02-22

Alvito pagr.m-kla

02:30,64

3

42

Miglė

Jurgelaitytė

2005-05-31

"Ąžuolo" prog-ja

02:37,50

2

43

Rusnė

Bernotaitytė

2005-04-10

Alvito pagr.m-kla

02:49,77

1

 



JAUNUTĖS 1000 m (2002-2003 m. g.)

Vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

Rezultatas

Taškai

1

Austėja

Astrauskaitė

2002-01-08

"Aušros" g-ja

04:14,60

14

2

Auksė

Eidukaitytė

2003-01-01

Kybartų "Saulės" prog-ja

04:23,54

12

3

Paulina

Berkevičiūtė

2002-05-22

Paežerių pagr.m-kla

04:29,21

11

4

Deimantė

Bendaravičiūtė

2003-03-21

Keturvalakių m-kla- DC

04:49,60

8

5

Patricija

Kanapskytė

2002-12-05

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

04:53,61

8

6

Gabrielė

Lapuchinaitė

2003-09-30

Keturvalakių m-kla- DC

04:56,22

7

7

Greta

Puodžiūnaitė

2003-01-08

"Ąžuolo" prog-ja

05:12,07

5

8

Rugilė

Černekaitė

2002-12-07

Keturvalakių m-kla- DC

05:26,15

4

9

Ema

Čibirkaitė

2003-08-05

S.Nėries pagr.m-kla

05:29,12

4

10

Paulina

Butkevičiūtė

2003-02-13

S.Nėries pagr.m-kla

05:31,27

4

11

Agnė

Čeplevičiūtė

2003-08-06

"Ąžuolo" prog-ja

05:31,34

4

12

Dileta

Simanavičiūtė

2002-09-12

S.Nėries pagr.m-kla

05:38,06

3

13

Greta

Marazaitė

2003-10-16

Keturvalakių m-kla- DC

05:48,74

3

14

Gabrielė

Zakarauskaitė

2003-05-12

Sūdavos pagr.m-kla

05:50,72

3

15

Laima

Grudzinskaitė

2002-03-29

Gražiškių g-ja

06:14,14

1

16

Sofija

Janavičiūtė

2003-07-12

"Ąžuolo" prog-ja

06:49,61

0

 

JAUNĖS 1500 m (2000-2001 m. g.)

Vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

Rezultatas

Taškai

1

Eglė

Bajoraitė

2001-10-05

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

07:41,39

8

2

Kamilė

Riškevičiūtė

2001-05-02

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

07:47,76

7

3

Lidija

Grybaitė

2000-01-01

Gražiškių g-ja

08:35,41

5

4

Eglė

Bakšinskaitė

2000-01-01

Gražiškių g-ja

09:46,53

2

 

JAUNUOLĖS 1500 m (1999 m. gim. ir vyresnės)

Vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

Rezultatas

Taškai

1

Giedrė

Račiukaitytė

1999-01-01

"Aušros" g-ja

07:01,95

12

2

Inga

Skilčiūtė

1999-09-15

Gražiškių g-ja

07:36,10

8

3

 

 

 

 

 

 

 


 

BERNIUKAI 1000 m (2004 m. gim. ir jaunesni)

Vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

Rezultatas

Taškai

1

Žilvinas

Žilinskas

2004-03-05

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

03:51,41

14

2

Lukas

Venys

2004-09-08

Keturvalakių m-kla- DC

04:05,49

12

3

Arnas

Čivinskas

2004-12-15

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

04:07,08

11

4

Daumantas

Žukas

2004-05-15

"Ąžuolo" prog-ja

04:08,98

11

5

Linas

Šultonas

2004-01-10

S.Nėries pagr.m-kla

04:15,36

10

6

Mantas

Pikūnas

2005-06-27

Sūdavos pagr.m-kla

04:19,44

10

7

Domas

Ližaitis

2005-01-16

Alvito pagr.m-kla

04:23,81

9

8

Norbertas

Vilčinskas

2005-11-17

S.Nėries pagr.m-kla

04:24,09

9

9

Mantas

Bujanauskas

2004-01-30

Sūdavos pagr.m-kla

04:24,39

9

10

Tomas

Čapskis

2005-06-12

Sūdavos pagr.m-kla

04:30,41

9

11

Gustas

Ramunskevičius

2004-07-30

S.Nėries pagr.m-kla

04:31,16

9

12

Rapolas

Aušrotas

2005-03-16

S.Nėries pagr.m-kla

04:31,41

9

13

Gabrielius

Venys

2006-06-13

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

04:33,15

8

14

Justas

Česlauskas

2005-09-04

S.Nėries pagr.m-kla

04:34,37

8

15

Marius

Strakalaitis

2005-01-28

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

04:34,77

8

16

Ignas

Pilipavičius

2004-07-05

Sūdavos pagr.m-kla

04:35,14

8

17

Liutauras

Lapinskas

2005-03-22

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

04:36,01

8

18

Gustas

Žakas

2005-07-12

Alvito pagr.m-kla

04:36,22

8

19

Rytis

Bendaravičius

2006-03-02

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

04:37,35

8

20

Mindaugas

Pikūnas

2004-07-06

Sūdavos pagr.m-kla

04:38,77

8

21

Tautvydas

Kerutis

2004-01-01

Sūdavos pagr.m-kla

04:45,50

8

22

Geivydas

Žalkauskas

2004-03-06

S.Nėries pagr.m-kla

04:48,24

7

23

Povilas

Aušrotas

2005-03-16

S.Nėries pagr.m-kla

04:50,19

7

24

Ernestas

Labašauskas

2004-11-10

"Ąžuolo" prog-ja

04:52,59

7

25

Edgaras

Kučiauskas

2006-09-03

Sūdavos pagr.m-kla

04:54,76

7

26

Edvinas

Menčinskas

2006-05-05

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

04:56,11

7

27

Deividas

Kemeža

2004-04-09

"Ąžuolo" prog-ja

04:57,01

7

28

Rufas

Dėnas

2005-12-28

Alvito pagr.m-kla

04:57,41

7

29

Vygandas

Barkauskas

2004-01-01

"Ąžuolo" prog-ja

05:00,21

7

30

Naglis

Zigmanta

2005-10-08

Keturvalakių m-kla- DC

05:00,29

7

31

Kristupas

Račkauskas

2005-02-12

"Ąžuolo" prog-ja

05:02,07

7

32

Airidas

Bendaravičius

2004-08-09

Keturvalakių m-kla- DC

05:04,06

7

33

Albertas

Bendaravičius

2005-08-17

Sūdavos pagr.m-kla

05:04,96

7

34

Simas

Butkevičius

2004-07-11

S.Nėries pagr.m-kla

05:06,19

6

35

Aurimas

Mieliauskas

2004-07-20

Keturvalakių m-kla- DC

05:07,76

6

36

Aurimas

Galinaitis

2006-01-28

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

05:08,77

6

37

Tautvydas

Kulvinskas

2004-09-14

S.Nėries pagr.m-kla

05:13,56

6

38

Mantas

Gudaitis

2005-02-27

"Ąžuolo" prog-ja

05:13,70

6

39

Mykolas

Juškevičius

2004-04-08

S.Nėries pagr.m-kla

05:15,08

6

40

Rokas

Brazaitis

2004-05-08

S.Nėries pagr.m-kla

05:27,90

6

41

Lukas

Gaisrys

2004-10-23

Gražiškių g-ja

05:28,93

6

42

Normandas

Durneika

2005-01-01

Gražiškių g-ja

05:32,05

6

43

Tedas

Plechavičius

2006-09-17

Alvito pagr.m-kla

05:34,13

6

44

Airidas

Lapinskas

2006-06-26

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

05:47,57

6

 

 


 

JAUNUČIAI 1500 m. (2002-2003 m. g.)

Vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

Rezultatas

Taškai

1

Žilvinas

Navickas

2003-07-24

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

05:38,67

16

2

Marijus

Jankaitis

2003-01-19

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

05:40,13

15

3

Erlandas

Markauskas

2003-09-25

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

05:50,47

14

4

Martynas

Šimkus

2002-07-22

Sūdavos pagr.m-kla

06:01,68

12

5

Dominykas

Tumas

2003-06-02

S.Nėries pagr.m-kla

06:49,25

7

6

Deividas

Černij

2003-01-01

Gražiškių g-ja

06:53,75

7

7

Arkadijus

Jurkša

2003-01-09

"Ąžuolo" prog-ja

06:55,31

7

8

Romas

Kumetis

2003-01-01

Gražiškių g-ja

06:56,69

7

9

Ignas

Skrockis

2003-02-06

Alvito pagr.m-kla

07:01,13

6

10

Aronas

Menčinskas

2003-10-16

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

07:02,98

6

11

Justas

Miliūnas

2003-06-10

Kybartų "Saulės" prog-ja

07:07,49

6

12

Osvaldas

Marazas

2002-03-17

Keturvalakių m-kla- DC

07:16,65

5

13

Karolis

Grigelaitis

2003-03-17

S.Nėries pagr.m-kla

07:34,70

5

14

Džiugas

Armanavičius

2003-04-26

S.Nėries pagr.m-kla

07:39,29

4

15

Aurimas

Snabaitis

2003-01-01

Gražiškių g-ja

07:39,91

4

16

Mantvydas

Markūnas

2003-01-20

S.Nėries pagr.m-kla

07:44,89

4

17

Arnas

Buragas

2003-05-27

Sūdavos pagr.m-kla

07:47,49

4

18

Ernestas

Bujauskas

2003-11-20

Sūdavos pagr.m-kla

07:49,65

4

19

Paulius

Blažaitis

2003-06-07

"Ąžuolo" prog-ja

08:12,42

3

20

Paulius

Jakevičius

2003-06-29

S.Nėries pagr.m-kla

08:20,10

3

21

Domantas

Ulevičius

2003-12-27

S.Nėries pagr.m-kla

08:33,31

3

22

Naglis

Stankaitis

2003-03-17

"Ąžuolo" prog-ja

09:25,68

3

 

JAUNIAI 2000 m (2000-2001 m. g.)

Vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

Rezultatas

Taškai

1

Vitalijus

Buzmakovas

2001-09-15

S.Nėries pagr.m-kla

09:09,26

6

2

Linas

Diraitis

2001-10-26

Bartninkų J.Basanavičiaus m-kla-DC

09:21,84

4

3

Aivaras

Bendaravičius

2001-04-26

Keturvalakių m-kla- DC

09:47,02

3

4

Edvardas

Povilaitis

2001-03-13

Gražiškių g-ja

10:11,45

3

5

Paulius

Strakalaitis

2001-01-22

Žaliosios V.Žemaičio pagr.m-kla

10:26,88

1

6

Airidas

Vakarinas

2001-06-11

Keturvalakių m-kla- DC

10:49,37

0

 

JAUNUOLIAI 2000 m (1999 gim. g. ir vyresni)

Vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

Rezultatas

Taškai

1

Ignas

Rutkauskas

1999-02-26

"Aušros" g-ja

08:59,15

7

 

KOMANDINIAI REZULTATAI

Vieta tarp gimnazijų

Vieta tarp pagrindinių m-klų, mokyklų – DC, progimnazijų

Mokykla

10 geriausių rezultatų taškų suma

 

I

Bartninkų J.Basanavičiaus mokykla – DC

123

 

II

S. Nėries pagrindinė mokykla

90

 

III

Sūdavos pagrindinė mokykla

89

 

4

Ąžuolo progimnazija

79

 

5

Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinė mokykla

72

 

6

Keturvalakių mokykla - DC

66

I

 

Gražiškių gimnazija

63

 

7

Alvito pagrindinė mokykla

43

MIESTO ŠVENTĖS BĖGIMAS - 2017

2017 m. birželio 24 d.

Bėgimo Vilkaviškio krašto muziejus - Vilkaviškio miesto paplūdimys (4,2 km.) nugalėtojai   - Gidrė Račiukaitytė ir Martynas Šimkus

Bėgimo dalyviai po apdovanojimo