Krepšinis

                                      KREPŠINIO SKYRIUS  

Krepšinis – komandinė sporto šaka, kurioje žaidžiama kamuoliu. Krepšinis žaidžiamas aikštelėje, kurioje 2 komandų žaidėjai stengiasi surinkti kuo daugiau taškų, mėtydami kamuolį į specialų krepšį priešininkų aikštelės pusėje.

Krepšinio žaidimą sugalvojo kanadietis daktaras Džeimsas Neismitas 1891 metais. Naujosios sporto šakos paskirtis buvo užimti studentus sportu žiemos metu. Pradžioje žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio. Komandose buvo po 9 žaidėjus. Pačių pirmųjų krepšinio rungtynių rezultatas buvo tik 1:0.

Lietuvoje krepšinis pradėtas populiarinti 1921 m. Pirmosios krepšinio rungtynės įvyko Kaune 1922 m.balandžio 23 d. tarp Kauno rinktinės ir LFLS komandos. Tais pačiais metais moterų komanda dalyvavo pirmajame nacionaliniame čempionate. Vyrų komanda nacionaliniame čempionate žaidė 1924 m. 1939 m. buvo pastatyta Kauno sporto halė (pirmoji specialiai krepšiniui pritaikyta sporto salė).

                                           Jaunųjų krepšininkų sėkmė

                      Šią vasarą Marijampolėje vyko Lietuvos pietvakarių regiono krepšinio pirmenybės, kuriose dalyvavo Vilkaviškio rajono sporto mokyklos krepšinio komandos.

                       Puikiai sekėsi 2006-2007 metų gimimo berniukų komandai. Pogrupyje startavo 6 komandos:  Marijampolės ŽSM – EUROSTANDART, Marijampolės ŽSM – METRUM, Marijampolės ŽSM- 2007, Prienų KKSC, Lazdijų SC ir Vilkaviškio SM. Vilkaviškiečiai laimėjo visas reguliaraus sezono rungtynes. Finalinio ketverto varžybose gan lengvai nugalėję prieniškius, o finale  po atkaklios kovos palaužę ryžtingai nusiteikusius šeimininkus, mūsų rajono jaunieji krepšininkai tapo šių pirmenybių nugalėtojais. Džiugu, kad  kai kurias varžybas vaikai laimėjo įspūdingais skirtumais (40-0, 49-9).

                       Naudingiausiu pirmenybių žaidėju buvo pripažintas Vilkaviškio rajono sporto mokyklos auklėtinis Kevinas Šacas, o naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju taip pat tapo vilkaviškietis Lukas Dėdelis.

10 –mečiams krepšininkams šie laimėjimai labai svarbūs dar ir dėl to, kad jie pradėjo treniruotis tik rugsėjo mėnesį, o sezono pabaigoje jau skynė darbo vaisius. Komanda nežada sustoti ir naujame sezone dalyvaus Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionate „Pirmasis iššūkis“. Vėl bandysime užkariauti Lietuvos pietvakarių regiono krepšinio lygą.

 

Kviečiu berniukus,  norinčius mokytis žaisti krepšinį, papildyti 2006-2007 metų gimimo komandą. Ateinančiame sezone varžybose dalyvausime ir su 2008-2009 metų gimimo berniukų komanda, į kurią taip pat kviečiu mėgstančius krepšinį.

Dėkoju vaikams už nuoširdų darbą treniruojantis bei jų tėvams už supratimą ir palaikymą.

                                                                                         Neformaliojo švietimo mokytojas Tomas Bonkevičius                              

                  x x x

  2017-2018 m. m. mokykloje krepšinio skyriuje dirba:

 

  Arūnas Vaitiekaitis, neformaliojo švietimo mokytojas metodininkas                               

 (Pilviškiai), Tel.: 8 650 28626, El. paštas: a.vaitiekaitis21@gmail.com

 

Evaldas Kučiauskas, neformaliojo švietimo mokytojas metodininkas

(Vilkaviškis), Tel.: 8 619 21236, El. paštas: e.kuciauskas@gmail.com                 

    

Tomas Bonkevičius, neformaliojo švietimo mokytojas

 (Vilkaviškis), Tel.: 8 659 18101, El. paštas: tomasbonk@gmail.com