Šachmatai

 

ŠACHMATŲ SKYRIUS

Šachmatai – stalo žaidimas ir intelektualus sportas, kuriame rungiasi du priešininkai. Žaidimas vyksta specialioje 8 x 8 langelių dydžio lentoje, kurioje varžovai kovoja dvejomis skirtingų spalvų kariaunomis (juodaisiais ir baltaisiais).

Žaidimo tikslas – paskelbti priešininko karaliui matą.

Žaisti šachmatais galima įvairiai – seniau buvo žaidžiama tik dviem partneriams susitikus prie bendro stalo, vėliau ir laiškais (siunčiant daromus ėjimus varžovams), o dabar dar ir kompiuteriu – daromus ėjimus siunčiant internetu ar el. paštu

Labai sunku nustatyti tikslią šachmatų atsiradimo datą, kadangi panašūs žaidimai egzistavo jau prieš 5000 m. Žinomi šachmatų istorijos tyrinėtojai Van der Linde, Von der Lasa, Murray laikosi nuomonės, kad šachmatai buvo išrasti Šiaurės Vakarų Indijoje (Pendžabe) VI a. ir atkeliavo į Europą, tačiau paplitimas siejamas su VII a. Pirmasis europiečių didesnis įnašas į žaidimą šachmatais buvo apie 1000 m. – šachmatų lentos laukeliai tapo skirtingų spalvų. Šiuolaikinių šachmatų taisyklės susiformavo XVI amžiaus viduryje, įvedus rokiruotę.

Tikslių žinių apie šachmatų atsiradimą Lietuvoje nėra, tačiau neabejotinai galima teigti, kad šachmatai Lietuvoje buvo žinomi jau nuo XIV a., nes atliekant kasinėjimus Trakų pilyje buvo aptiktos tų laikų kaulinės šachmatų figūrėlės.

                                                                      x x x

2017-2018 m. m. mokykloje dirba šachmatų neformaliojo švietimo mokytojas:

Rolandas Martinkus, neformaliojo švietimo mokytojas

 (Vilkaviškis), Tel. : 8 615 97227,    El. paštas: r.martinkus@gmail.com

 

 

 

 

                   TURNYRAS "KAUNO VILTYS - 2017

 

 

MIESTO ŠVENTĖ - 2016

2016 M. BIRŽELIO 25 D.

 

 

  

VARŽYBOS MAŽIAUSIEMS ŠACHMATININKAMS

PASAULIO LIETUVIŲ SPORTO ŽAIDYNĖS - 2015

     Klaipėdoje vykusių devintųjų Pasaulio lietuvių sporto žaidynių šachmatų rungtyje sėkmingai pasirodė vilkaviškietė Areta Jaškūnaitė. Aštuoniolikmečių įskaitoje mergina surinko 3,5 taško iš 8 galmų ir užėmė trečią vietą.

 

 

Rajono vaikai dalyvavo Lietuvos šachmatų čempionate.  Geriausiai čempionate pasirodė Deimantas Sankauskas ir Paulius Ulevičius.

DEBIUTAS PAVYKO

2013 m. kovo  27-29 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos jaunių šachmatų čempionatas, kuriame  dalyvavo ir mūsų mokyklos ugdytinė Areta Jaškūnaitė (treneris R. Martinkus).  Debiutas tokio rango varžybose pavyko - tarp geriausių Lietuvos jaunių šachmatininkių Areta iškovojo aukštą šeštąją vietą.

                                                                                                                                                     Administracijos informacija, 2013 04 02